Pivot Çelik Kapı

    Pivot Çelik kapı çeşitleri yaşam alanlarının farklı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor. Evlerde ihtiyaç duyulan kapı modelleri arasında son dönemlerin sık tercih edilen modelleri arasında yer alan bu kapılar estetik ve güvenlik açısından beklentileri karşılamaya yardımcı oluyor.

Pivot Çelik Kapı Nedir?

      Pivot Çelik kapı yüksek tavanlı olan villalar başta olmak üzere satış ofisi veya rezidans gibi yerlerin dekorasyon bütünlüğünü şık bir şekilde arttırmak için kullanılan kapı çeşitleridir. Özellikle mekanın büyüklüğünü yansıtmak için de bu modeller tercih edilir. Açılım yönü bakımından tek veya çift kanatlı modelleri söz konusudur. Değişken açılım yönü ve menteşeleri ile birlikte görselliğe ve amacına uygun şekilde tasarlanmıştır. Diğer kapı türlerinden özellikle açılım yönü olarak farklı olan bu modeller özellikle lüks kullanım elde etmek açısından ideal sonuçlar verir. 

Pivot Çelik Kapı Özellikleri Neler?

Pivot Çelik kapı özellikleri itibariyle şıklığı ve güvenliği en iyi şekilde sunan modeller arasında yer alır. Söz konusu bu modellerde çerçeve kapının ana ağırlığını desteklemek üzere görev görür. Bunun yanında kapı, zeminde temel bir pivot noktasının yanında üst kısımda da farklı olacak pivot tarafından desteklenmektedir. Bu sebeple kapının çerçevesi ilave olarak güçlendirilmez. Yüksek kaliteli olan kendi kendisine kapanan mekanizmaya sahip olan modeller özellikle cam yapıda olan kapıların da kullanılması açısından önemli bir avantaj sunmaktadır. 

      Pivot kapıların kendilerine özgü özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle kapının kurulumu esnasında doğru açının ayarlanması için gerekli olan kaliteli pivot bulunmaktadır. Bu kapılar ağır hizmet tipine uygundur. Kapının içinde ise aşamalı kontrollü kapı kapatma ve kilitleme sisteminin de yapılması için hidrolik kapatıcı bulunmaktadır. Böylece kapının yorulma ve zorlanma olmadan kapanması da gerçekleşir. Pivot Çelik kapı sistemleri bir bütün olarak düşünülmelidir. Kapıya ilave olarak akıllı kilit sistemleri ve kamera sistemleri de kapı ile tam uyumlu şekilde sunulmaktadır. Bu türden sistemlerin de entegresinin yapılması sonucunda pivot kapının kullanımı daha verimli hale gelmektedir.

Güvenlik ihtiyacınız için tüm detayları sunmayı başaran pivot kapı çeşitleri aynı zamanda estetik olarak da mekanın çok daha etkileyici görünmesine yardımcı olur. Kartlı sistemlerin de entegre edilmesi ile birlikte kullanım özelliği de artış göstermektedir.